Településünk
A település Bács-Kiskun megye déli részén helyezkedik el, közvetlenül határos Szerbiával. Lakosainak száma 977 fő. Közigazgatási területe: 2581 ha, melyből 150 h képezi a belterületet. A többségben magyar anyanyelvű lakosság mellett bunyevác-horvátok és német ajkúak is élnek a községben
A település történetéről tudnunk kell, hogy nevét a Csík-érről kapta, melynek medre a mai napig megtalálható.
Csikéria község 1924 óta önálló település, előtte Szabadkához tartozott.
Templomát 1929-ben szentelték fel, mely neoromán stílusban épült és a település egyik építészeti nevezetessége.
A valamikori szabadkai tanyavilágból mára már egy igazi magyar kis faluvá nőtte ki magát Csikéria. Elmondhatjuk, hogy teljes infrastruktúrájából már csak a szennyvízhálózat kiépítése hiányzik.
A rendszerváltás és az évek óta húzódó délszláv válság negatív hatással volt úgy a térségünkre, mint kis falunkra is. A nagyüzemi mezőgazdaság megszűnésével a falu aktív korú lakosságának több mint fele sajnos munkanélkülivé vált, ami a mai napig súlyos teherként nehezedik az itt élők vállán.
Az bizonyítja, hogy a község legnagyobb munkáltatója az önkormányzat, ami napjainkban 35 fő foglalkoztat. Ha nehézségek árán is, de nagy örömünkre szolgál, hogy 8 osztályos iskolába járhatnak az itt lakó gyerekek és óvodánkban is évek óta egyre a nő a gyermeklétszám. Az önkormányzat ezen kívül működteti még a háziorvosi-, védőnői-, falugondnoki és mezőőri szolgálatot. Az 1994. évi önkormányzati választáson megalakult a Horvát Kisebbségi Önkormányzat, míg 2002-ben a Német Kisebbségi Önkormányzat.
Az itt élő emberek fennmaradási szándékát jelzi az, hogy az elmúlt években számtalan civilszervezet alakult, így elmondhatjuk, hogy működik Horgászegyesület, Vadásztársaság, Gazdakör, Nyugdíjas klub, Margaréta kórus és több Néptáncegyüttes is. Ezek közül a legrégebbi, a 2006-ban megalakulásának 22. évét ünneplő ROKOKO Néptáncegyüttes, mely már határon túli fellépések sokaságát tudhatja maga mögött.